Szczególnym rodzajem spraw z zakresu prawa rodzinnego są sprawy rozwodowe. Zgodnie z art. 56 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, rozwód może zostać orzeczony w sytuacji trwałego i zupełnego rozkładu pożycia małżeńskiego. Każdy nasz adwokat rozwodowy przeprowadził wiele postępowań rozwodowych zarówno tych, w których strony dążyły do orzeczenia winy, jak i tych, w których strony doszły do porozumienia i zrezygnowały z dochodzenia winy któregokolwiek małżonka.. Oferujemy kompleksową pomoc w sprawach rozwodowych na każdym etapie postępowania, świadczymy usługi prawne zarówno dla wnoszących sprawę sądową – powodów, jak i pozwanych.
Świadczymy usługi głównie dla mieszkańców miasta Poznań rozwód pociąga za sobą szereg konsekwencji m.in. dotyczących dzieci, podziału majątku i utrzymania, często są to sprawy rodzinne skomplikowane, dlatego pomoc doświadczonego prawnika, który zadba o Twoje interesy bywa niezbędna. Dobry adwokat „od rozwodów” dopilnuje wszystkich formalności i terminów oraz zadba o pozytywne i szybkie rozstrzygnięcie sprawy o rozwód i podział majątku wspólnego.
Dzięki wypełnieniu prostego formularza prawnicy Kancelarii przygotują dla Ciebie indywidualne porozumienie rodzicielskie, które w szybki i prosty sposób ureguluje Twoją sytuację rodzinną, a przede wszystkim ułatwi cały proces rozwodowy w sądzie. W porozumieniu rodzicielskim istotne jest ustalenie władzy rodzicielskiej, sposobu oraz harmonogramu kontaktów z dzieckiem, czy też wysokości alimentów.
Zapewniamy obiektywne, rzeczowe i rzetelne doradztwo nie tylko na etapie postępowania rozwodowego (alimenty, kontakty z dziećmi, władza rodzicielska), lecz również po jego zakończeniu, np. w postępowaniu o podział majątku wspólnego małżonków, zmiana kontaktów z dziećmi. Specjalizacja w prawie rodzinnym oraz sprawach rozwodowych, znajomość prawa oraz wieloletnie doświadczenie procesowe naszych adwokatów przekłada się na wysoką skuteczność na sali sądowej.
Rozumiemy trudną sytuację naszych Klientów, dlatego działamy w sposób dyskretny i delikatny. Nasza Kancelaria Adwokacka w Poznaniu zapewnia indywidualne podejście oraz merytoryczne wsparcie. Sprawą o rozwód i podział majątku zwykle towarzyszą silne emocje, od wyniku sprawy rozwodowej często zależy dalszy los stron, ich dzieci i bliskich, dlatego nasz adwokat rozwodowy dba o komfort psychiczny naszych Klientów i robi wszystko w celu osiągnięcia satysfakcjonującego rozstrzygnięcia sprawy rozwodowej
Nasz adwokat Poznań dokładnie zapozna się z Twoją sytuacją, ustali szczegóły istotne dla sądu, udzieli porady prawnej jak zgromadzić dowody potwierdzające winę małżonka (sms, maila, zdjęcia, nagrania, raport detektywa, zeznania świadków i inne) oraz przedstawi dostępne rozwiązania.
konsultacje prawne z adwokatem,
porady prawne w zakresie spraw rodzinnych i majątkowych, w tym zakresie ustanowienia rozdzielności majątkowej oraz podziału majątku,
przygotowanie pozwu o rozwód, alimenty, ustanowienie rozdzielności majątkowej małżeńskiej, pozwu o podział majątku wspólnego małżonków,
przygotowanie wniosków, w tym wniosków o zabezpieczenie alimentów, wniosków o zabezpieczenie kontaktów z dziećmi oraz dowodów,
przygotowywanie składanie apelacji od wyroku sądu,
przygotowywanie i składanie zażaleń od postanowień sądu.
reprezentacja przed sądami powszechnymi,
Sąd może pozostawić władzę rodzicielską w pełni obojgu rodzicom lub też ograniczyć ją jednemu z nich pozostawiając pełnię władzy rodzicielskiej drugiemu rodzicowi. Rozwód rodziców jest dla dzieci bardzo trudnym doświadczeniem, jeśli jednak relacja rodziców wpływa negatywnie na interes, dobro dziecka lub też jeden z rodziców nadużywa alkoholu, co ma wpływ nie tylko na relację rodziców, lecz również całej rodziny, w tym dobro dziecka warto rozważyć złożenie pozwu rozwodowego z jednoczesnym wnioskiem o ograniczenie / odebranie władzy rodzicielskiej drugiemu rodzicowi. Pozwoli to uchronić dziecko przed negatywnym wpływem jednego z rodziców.
Często wraz z pozwem o rozwód składany jest wniosek o podział majątku wspólnego. Sąd może zasądzić podział majątku dopiero po ustaniu małżeńskiej wspólności, czyli po uzyskaniu wyroku rozwodowego (lub ustanowienia rozdzielności majątkowej). Przedmiotem postępowania są aktywa tj. rzeczy ruchome i nieruchome oraz prawa majątkowe (wierzytelności i roszczenia) objęte wspólnością majątkową. Podział majątku wspólnego następuje poprzez (1) fizyczny podział rzeczy stanowiącej przedmiot współwłasności, np. podział wspólnego mieszkania i innych rzeczy wchodzących w skład majątku wspólnego, (2) przyznanie majątku jednej ze stron z obowiązkiem spłaty przez drugiego małżonka lub sprzedaż rzeczy wspólnych i podział otrzymanej kwoty między obie strony.
Nie zawsze udział w majątku przysługuje każdej ze stron w równych częściach. Niekiedy sąd ustala w jakiej części każdy z małżonków przyczynił się do powstania majątku wspólnego. Wniosek o ustalenie nierównych udziałów małżonków w majątku wspólnym powinny złożyć strony postępowania sądowego.
Dodatkowo, podczas postępowania o podział majątku wspólnego małżonków powinny zostać uwzględnione nakłady i wydatki poczynione z majątków osobistych stron na majątek wspólny. Zasadniczo podział majątku wspólnego dokonywany jest w odrębnym postępowaniu – nie w postępowaniu rozwodowym. Wyjątkowo, w sytuacji, w której strony są zgodne co do sposobu podziału majątku wspólnego sąd rozwody może dokonać podziału majątku wspólnego w ramach postępowania rozwodowego.
Adwokat Rozwód Poznań
Nasz adwokat w Poznaniu zaproponuje rozwiązania, które pozwolą szybko przeprowadzić podział majątku wspólnego tak, aby orzeczenie Sądu odzwierciedlało realny udział stron w gromadzeniu majątku wspólnego.
Jeśli chcą Państwo przeprowadzić szybki i korzystny podział majątku zapraszamy do kontaktu z naszą Kancelarią Adwokacką w Poznaniu. Nasi adwokaci zapewniają indywidualne podejście, pełne zaangażowanie i zachowanie tajemnicy zawodowej. Jeśli potrzebujesz porady prawnej i szukasz doświadczonego adwokata rozwodowego w Poznaniu, umów się na spotkanie.
Ochrona znaku towarowego w Polsce trwa 10 lat od daty zgłoszenia znaku towarowego. Po tym okresie można ją przedłużać na kolejne okresy, pod warunkiem wniesienia wymaganych opłat. Przedłużenie ochrony nie wymaga ponownego badania znaku, a jedynie uiszczenia opłaty i złożenia odpowiedniego wniosku w Urzędzie Patentowym.
Wobec powyższych zasad ochrona znaku towarowego może trwać nieograniczenie długo, o ile właściciel znaku regularnie opłaca niezbędne opłaty. Dzięki temu znak może być chroniony przez całe istnienie przedsiębiorstwa lub tak długo, jak długo jest to potrzebne do ochrony interesów właściciela.
Zasięg ochrony znaku towarowego zależy od zakresu terytorialnego rejestracji:
Wybór rodzaju rejestracji zależy od skali działalności przedsiębiorstwa – lokalnej, europejskiej lub międzynarodowej. Jeśli Chcą Państwo dowiedzieć się więcej na temat znaków towarowych, serdecznie zapraszamy do przeczytania naszego wpisu blogowego dostępnego pod adresem:
https://www.jp-adwokaci.pl/blog/znaki-towarowe-czyli-od-czego-zaczac-budowanie-przewagi-na-rynku.Nie wszystkie oznaczenia mogą zostać zarejestrowane jako znak towarowy w myśl ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. Prawo własności przemysłowej (Dz.U. 2023 poz. 737 z późn. zm.). Polskie prawo własności przemysłowej określa tzw. bezwzględne przesłanki odmowy udzielenia prawa ochronnego na znak towarowy.
Do najważniejszych z nich należą:
Przed zgłoszeniem znaku towarowego warto dokładnie przeanalizować, czy nie występują powyższe przeszkody, aby zwiększyć szanse na uzyskanie ochrony.
Urząd Patentowy określa pierwszeństwo na podstawie daty pierwszego prawidłowego zgłoszenia znaku towarowego. Jeśli zgłoszenie w Polsce zostanie złożone w ciągu 6 miesięcy od wcześniejszej daty zgłoszenia znaku towarowego w innym kraju (zgodnie z umowami międzynarodowymi), zgłaszający może powołać się na uprzednie pierwszeństwo. Kluczowe jest zaznaczenie tej informacji w podaniu. Pierwszeństwo gwarantuje ochronę prawną przed podobnymi znakami zgłoszonymi później, co umożliwia dochodzenie roszczeń, w tym odszkodowań.
Zapraszamy do naszej Kancelarii Adwokackiej w Poznaniu.